Výstava Vedem 46

V Národopisném muzeu v Plzni proběhne od 1. dubna do 13. května výstava s názvem „Vedem- cesta terezínských kluků stále pokračuje“.  Ve výstavě vám představíme život dětí v terezínském ghettu za 2. světové války. Pomocí fotografií a příběhů se dozvíte o tom, jak se se svým osudem vyrovnali chlapci na Domově č. 1., jak jejich odkaz přežívá i dnes skrze jejich uměleckou tvorbu a inspiruje další mladé lidi. Ve čtvrtek 31. března v 17:00 se uskuteční vernisáž s doprovodným programem, kde mimo jiné zazní zhudebněné básně kluků z Terezína. Výstava vznikla v rámci projektu Terezínské štafety, jejímž organizátorem je pražské gymnázium Přírodní škola. V Plzni se na její realizaci podílí skautské středisko ICHTHYS ve spolupráci s Národopisným muzeem Plzeňska.

Lucie Ružičková - Jitřenka
publikováno ve zpravodaji Farní věstník, březen 2016

Vedem- cesta terezínských kluků stále pokračuje