Valný sněm Junáka

V termínu 28.3. – 30.3. 2014 se konal Valný sněm Junáka v Litomyšli. Byl jsem zvolen za delegáta našeho střediska. Už při přípravě na tento sněm, jsem postupně zjišťoval, jak bude tento sněm výjimečný a náročný. Materiálů k prostudování bylo mnoho, pomohl mi nahlédnout do činnosti Náčelnictva, Výkonné rady Junáka a získat větší nadhled nad záležitostmi v Junáku. Už při pohledu na program bylo zřejmé, že to moc relax nebude. V pátek jsme začínaly už ve 12:30, snídaně začínaly v 7 a například v sobotu se program protáhl do  1:30 v noci letního času. Řešil se nový název organizace, nové stanovy, strategie Junáka do roku 2022 a další. Ke všemu se vyjadřovat zde nebudu, je to moc rozsáhlé, jen zmíním svůj celkový pocit.

Jsem spokojen s prací náčelnictva a výkonné rady, myslím že udělali kus práce, jako například na novém výchovném programu a je toho spousty co řadový skauti ani neví, že je třeba řešit. Sněm byl veden profesionálně a technicky byl dobře zabezpečen. Jsem opravdu hrdý, že patřím do této organizace, která umí praktikovat demokracii a i přes mnohdy protichůdné názory se dokážeme sjednotit. Samozřejmě ne se vším jsem byl spokojen, vždy jsou věci, na kterých je potřeba více pracovat. Ale to nás aspoň nutí posouvat se dál a nestagnovat.

Velký dík patří všem organizátorům a všem co dávají skautingu svůj volný čas a nejen to!
Více informací o valném sněmu zjistíte na http://krizovatka.skaut.cz/.

Josef Storzer