Bürgerfest Regensburg

O víkendu 19. – 21.6. 2015 se v Regensburgu konaly městské slavnosti, tzv. Bürgerfest. Na pozvání našich německých skautských přátel jsme se v počtu 8 do Regensburgu vypravili. Zúčastnili se: Vodník, Kryštof Lachman a jeho francouzský kamarád Bertrand, Polárka, Anička Podlipná a Brabi s Maruškou a Lucinkou. Ubytování jsme měli zajištěné v prostorách fary poblíž centra, ale většinu času jsme trávili na náměstí u katedrály, tzv. Domplatzu. Nejen tam, ale po celém centru města se konal pestrý kulturní program provázený množstvím nezbytných stánků s občerstvením ve formě grilovaých klobás či masa, kebabu, ovoce v čokoládě apod. Kromě těchto se na festivalu prezentovaly nejrůznější organizace. Ty ve svých stáncích nabízely ochutnávky svojí činnosti či produktů, nebo je přímo prodávaly. Tak bylo možné pohladit si ovce ve výběhu, ochutnat med místních farmářů, vyzkoušet si sklizeň brambor, zahrát si zvětšenou verzi stolního fotbálku nebo si něco vyrobit, jako tomu bylo ve stánku skautů. My jsme také přispěli svou troškou do mlýna a přivezli jsme na ukázku podsadový stan, který v Německu neznají. V noci ze soboty na neděli byla možnost přespat přímo na náměstí, které využili Kryštof a Bertrand, ale vzhledem k programu dlouho do noci a rozjařeným skupinkám slavících se moc nevyspali.

V neděli po snídani na náměstí, při které nás pozdravil okolo jdoucí pan biskup, jsme se zúčastnili mše a po společném obědě a fotce se opět vydali na cestu domů.

Ačkoliv nám počasí předvedlo, co všechno umí, myslím, že se akce povedla a víkend si všichni užili.

Maruška Brabcová


  • Betlémské světlo 2018 Betlémské světlo 2018
    Tradičně v předvánočním čase přivážejí skauti do Plzně Betlémské světlo - oheň, který byl zažehnut v Betlémě a v podobě jediného plamínku překonal tisíce kilometrů.  Středisko...
  • Frisbee turnaj Frisbee turnaj
    Zveme vás na druhý ročník skautského turnaje ve Frisbee!
  • Skautská Mše Sv. Skautská Mše Sv.
Sdílet na Facebooku RSS kanál