Betlémské světlo v Plzni

Betlémské světlo, krásná připomínka světla prozařujícího tmu, k nám do Plzně dorazí ze západního břehu Jordánu v sobotu 19.12.2015. Plamen urazí dlouhou pouť přes Vídeň, kde ho rakouští skauti předají mezinárodním delegacím, a tedy i českým skautům, kteří ho dopraví do Brna. Tam si světélko z rodiště Ježíše Krista vyzvednou členové střediska ICHTHYS, kteří ho dopraví na plzeňské hlavní nádraží rychlíkem R668 Rožmberk ve 13:57.

V Plzni bude 23.12 2015 v osm hodin ráno zářící symbol požehnán Otcem biskupem Františkem Radkovským při slavnostní mši svaté v katedrále svatého Bartoloměje. Hned po mši bude možnost si vlastní světlo odnést s sebou domů.

Níže jsou vypsány další termíny, během kterých si můžete přijít do různých kostelů pro světlo, které bude osvětlovat Váš domov. Pokud nemáte vlastní lucerničku, nic se neděje, jelikož skauti ze střediska ICHTHYS každý rok navážou několik tisíc sklenic, ve kterých je možné si plamének odnést.

Středa 23.12.2015

 • Katedrála sv. Bartoloměje od 14 do 17 hodin

Čtvrtek 24.12.2015

 • Katedrála sv. Bartoloměje od 9 do 17 hodin,
 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie od 13 do 17 hodin,
 • Kostel sv. Jana Nepomuckého od 17 do 18 hodin,
 • Kostel sv. Martina a Prokopa od 17 do 18 hodin
 • Kostel U Ježíška od 10 do 12 hodin

 

Kontaktní osoba: Michal Vrba, vrba.ml@email.cz, 775 100 106


 • Betlémské světlo 2018 Betlémské světlo 2018
  Tradičně v předvánočním čase přivážejí skauti do Plzně Betlémské světlo - oheň, který byl zažehnut v Betlémě a v podobě jediného plamínku překonal tisíce kilometrů.  Středisko...
 • Frisbee turnaj Frisbee turnaj
  Zveme vás na druhý ročník skautského turnaje ve Frisbee!
 • Skautská Mše Sv. Skautská Mše Sv.
Sdílet na Facebooku RSS kanál