Betlémské světlo 2013

Jako každým rokem, tak i letos jsme podíleli na rozdávání Betlémské světla. Tento symbol míru, pokoje a vánočního klidu je již tradicí nejen v české republice a naše středisko tuto radostnou vánoční službu zajišťuje v Plzni již více než 15 let. Světýlko jsme přivezli rychlíkem z Brna v sobotu 21.12.2013. V neděli 22. prosince v 10:30 v katedrále svatého Bartoloměje světlu požehnal biskup František Radkovský a hned po té si jej mohli lidé odnášet do svých domovů.

Skauti a skautky z našeho střediska rozdávali světlo celkem v pěti kostelích; v katedrále sv. Bartoloměje, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, sv. Jana Nepomuckého, sv. Martina a U Ježíška. Lidé si světýlka domů odnášeli buď ve svých lampách nebo v jednoduchých lučerničkách, kterých jsme letos vyrobili a vydali okolo 6000.

Honza Rajtmajer, fotky Jirka Těthal


  • Frysbí turnaj o pizzu Frysbí turnaj o pizzu
    Skauti ze 45. oddílu Poutníci navazují na předešlé ročníky a organizují "Frysbí turnaj o pizzu". Jedná se o akce kde se mezi sebou utkají skautské týmy ve frisbee. Datum: 4. 4....
  • Oslava 30 let střediska Oslava 30 let střediska
    Chceme pozvat všechny současné i bývalé členy a jejich rodinné příslušníky na výroční výpravu u příležitosti oslav 30 let našeho skautského střediska ICHTHYS Plzeň. Je to jedinečná...
  • Betlémské světlo 2019 Betlémské světlo 2019
    “ Snahou každého světla je prozářit tmu…”   Jako každoročně, i letos vám skauti ze střediska ICHTHYS přivezou Betlémské světlo. Sobotní cesta plamínku rychlíkem Rožmberk (R...
Sdílet na Facebooku RSS kanál